България загуби с 0:4 от Дания, инкасира 11 гола за два мача

Публикувана: 07 Jun 2016 09:52
Обновена: 12 May 2024 05:26
Прочетена: 578

Националният ни отбор продължи да дълбае дъното на международния приятелски турнир „Кирин къп“ в Япония. Тимът на Ивайло Петев загуби с 0:4 от Дания и остана на последното място в надпреварата. Така за два мача „лъвовете“ допуснаха цели 11 гола, след като в петък паднаха с 2:7 и от домакините от Япония.

Мачът се игра на стадион „Суита Сити“ в град Суита (префектура Осака), като в началото срещата беше равностойна. В 39-та минута Виктор Фишер надигра леко Ивайло Чочев и подаде остро към Мортен Расмусен, който отблизо направи 1:0.

След почивката датчаните, които в петък направиха 2:2 с Босна и Херцеговина, след което загубиха на дузпи, бяха по-добрият отбор на терена. „Червения динамит“ избухна още два пъти за две минути. Звездата на Тотнъм Кристиан Ериксен направи 2:0 в 73-та минута, а в 75-та плеймейкърът вкара и трети гол.

Датчаните довършиха България в 83-та минута, когато Ериксен реализира хеттрик. Виктор Фишер отново достави прекрасен пас, а техничарят вкара третото си попадение в срещата и четвърто за Дания.