Колумбия на четвъртфинал на Копа Америка

Бака и Хамес носят победата с 2:1 над Уругвай

Публикувана: 08 Jun 2016 06:37
Обновена: 04 May 2024 19:27
Прочетена: 534

Колумбия е първият четвъртфиналист на Копа Америка, след като записа втората си победа в турнира. Тимът надигра с 2:1 Парагвай във втория си мач от Група А.

Голмайсторът на Милан Карлос Бака даде преднина на тима си в 12-та минута, а Хамес Родригес усвои в 30-та. След почивката Виктор Аяла (71) намали за Парагвай, но “гуараните” не стигнаха до нещо повече. В 81-ата минута Парагвай остана в намален състав, след като Оскар Ромеро бе изгонен с втори жълт и съответно червен картон.

С успеха си тимът на Колумбия събра 6 точки и не може да бъде изместен от първите две места в групата. Парагвай е на трето място само с 1 точка в актива си.