Кутиньо наниза хеттрик, Еквадор и Перу завързаха интригата

Публикувана: 09 Jun 2016 07:39
Обновена: 14 May 2024 02:59
Прочетена: 581

Бразилия разби Хаити със 7:1 във втория си мач от Група В на Копа Америка. Филипе Коутиньо наниза хеттрик за „Селесао“. Тимът бе на съвсем различно ниво от първия си мач в турнира, когато направи 0:0 с Еквадор.

Халфът на Ливърпул даде аванс на Бразилия с хубав изстрел от границата на наказателното поле в 14-та минута, а в 29-та направи 2:0 с добавка отблизо. Кутиньо оформи хеттрика си в края на мача със свиреп шут от повече от 25 метра. Другите попадения за бразилците бяха дело на Ренато Аугусто (35‘, 86‘), Габриел (59‘) и Лукас Лима (67‘). Почетният гол за Хаити вкара Джеймс Марселин в 70-ата минута.

В другия мач от групата Еквадор и Перу направиха 2:2 и завързаха интригата в групата. Перуанците поведоха в 5-та минута чрез Кристиан Куева, а след още седем минути Едисон Флорес удвои. Енер Валенсия (39) намали за Еквадор, а в началото на второто полувреме Боланьос изравни.

Бразилия е на първо място в групата с актив от 4 точки, колкото има и Перу. Еквадор е трети с 2. В понеделник играят Бразилия срещу Пери и Еквадор срещу Хаити.