Халфът с феноменален гол за победата с 2:1 над Румъния

Публикувана: 10 Jun 2016 21:53
Обновена: 04 May 2024 19:32
Прочетена: 734

Франция тръгна с победа на Европейското първенство, а големият герой на домакините бе Димитри Пайе. Халфът на Уест Хем, който изпрати феноменален сезон с Уест Хем, вкара победното попадение в 88-та минута.

Дотогава срещата вървеше към логично равенство, след като Оливие Жиру бе дал аванс на домакините, а Богдан Станчу изравни от дузпа.

Двубоят започна нервно за домакините, като още в 4-та минута Румъния имаше прекрасно положение да поведе в резултата. След изпълнение от ъглов удар Богдан Станчу остана непокрит на задната греда, но от два метра и половина стреля в обсега на Юго Лорис.

Франция отвърна с пропуск на Оливие Жиру, който засече с глава центриране на Димитри Пайе от ъглов удар. Стражът на румънците Чиприян Татарушано остана на място, но топката мина покрай страничната греда. След още 4 минути Антоан Гризман улучи страничната греда след разбъркване в наказателно поле на гостите. До края Гризман пропусна още едно положение след хубав пас на Пайе.

Второто полувреме започна отново с пропуск на румънците. В 48-та минута Станчу получи прекрасен пас в наказателното поле на “петлите”, спря си топката на гърди, след което стреля от воле с десния крак. Топката обаче профуча на сантиметри от страничната греда.

Последваха силни минути на Франция. Удар на Жиру беше спасен от Татарушано, който отрази и бомбен шут на Пол Погба от воле. В 58-та минута обаче стражът на Румъния не се намеси добре при изсипана топка в наказателното си поле и беше изпреварен от Жиру. Нападателят на Арсенал обаче го надскочи и с глава вкара топката в мрежата - 1:0 за Франция.

Румъния обаче изравни много бързо. В 64-та минута Патрис Евра спъна Станчу в наказателното си поле и Виктор Касай посочи бялата точка. Богдан Станчу застана зад топката и прати Юго Лорис в обратния ъгъл - 1:1. Малко след това и Франция искаше дузпа за задържане на Жиру в наказателното поле на Румъния, но Касай не реагира. В 82-та минута удар на резервата Антъни Марсиал не затрудни Татарушано.

Така се стигна до 88-та минута, когато Димитри Байе взриви трибуните. Халфът се разписа с прекрасен удар с левия крак от 25 метра и прати топката в скобата - 2:1 за Франция и първи три точки за “петлите”.