Защитник донесе трите точки за „кръстоносците“ в битката на братята

Публикувана: 11 Jun 2016 15:41
Обновена: 04 May 2024 19:32
Прочетена: 557

Швейцария победи с 1:0 дебютанта на Европейското първенство Албания във втория мач от Група А. Фабиан Шер вкара единственото попадение за „кръстоносците“ още в началото на мача. Двубоят беше очакван с огромен интерес заради двамата братя Тулан и Гранит Джака, които обаче играха за различни отбори.

Гранит излезе победител в сблъсъка, след като Швейцария стигна до трите точки. Още в 5-та минута Фабиан Шер засече с глава центриране на Джердан Шакири от ъглов удар и направи 1:1. Садику можеше да изравни за Албания, но стражът на швейцарците Зомер направи невероятно спасяване.

Блерим Джемайли удари греда, а Харис Сеферович също пропусна изгодно положение, с което Швейцария можеше да постигне по-убедителна победа. В края на първото полувреме пък капитанът на Албания Лорик Цана беше изгонен за втори жълт картон, след като спря опасна атака на противника, отклонявайки топката с ръка. След почивката швейцарците всякаш бяха подценили съперника си и в края можеха да съжаляват. Гаши остана сам срещу Ян Зомер, но стражът на Швейцария бе непробиваем и изби в ъглов удар.

Така Швейцария постигна първи три точки и дели първото място в групата с Франция. Вчера домакините надиграха с 2:1 Румъния. Следващите мачове са на 15 юни – Швейцария – Румъния и Франция – Албания.