Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Уелс победи Словакия с 2:1 след късен гол на резерва

Публикувана: 11 Jun 2016 18:53
Обновена: 04 May 2024 19:32
Прочетена: 832

Истинска драма се разигра в дербито на дебютантите на Европейското първенство Уелс и Словакия. Британците спечелиха с 2:1 след късен гол на резервата Хал Робсън-Кану в 81-та минута.

Гарет Бейл вкара историческият първи гол за „драконите“ още в 10-та минута след перфектно изпълнение на свободен удар. Малко преди това звездата на словаците Марек Хамшик навърза цялата защита на Уелс, мина и покрай вратаря, но топката беше избита от защитник на островитяните малко, преди да посети мрежата.

До края на първото полувреме двата отбора не създадоха сериозни опасности пред противниковите врати, но в началото на втората част Бейл бе близо до второто си попадение. Джо Алън го намери с хубав пас на вратарското поле, звездата на Реал Мадрид стреля с глава, но Козачи изби.

Словакия изравни в 61-та минута. Секунди преди това в игра се появи Ондрей Дуда, който се възползва от невероятен пробив и пас на Роберт Мак. Дуда преодоля с хубав удар Дани Уорд и направи 1:1. В следващите минути словаците натиснаха, но „драконите“ някак запазиха вратата си.

Вместо това в 81-та минута резервата Хал Робсън-Кану получи хубав пас от Аарън Рамзи и отблизо направи 2:1, а с това и донесе историческите първи три точки на Уелс. Това обаче можеше и да не е така, след като Немец стреля в гредата след удар с глава.

В 22,00 часа е чаканият с голям интерес мач от Група В между отборите на Англия и Русия.

Уелс – Словакия 2:1

1:0 Гарет Бейл 10‘

1:1 Ондрей Дуда 61‘

2:1 Хал Робсън-Кану 81‘

Уелс: 21.Дани Уорд, 2.Крис Гънтър, 5.Джеймс Честър, 6.Ашли Уилямс, 4.Бен Дейвис, 3.Нийл Тейлър, 14.Дейвид Едуардс (68-16.Джо Ледли), 7.Джо Алън, 10.Арън Рамзи, 20.Джони Уилямс (70-9.Хал Робсън-Кану), 11.Гарет Бейл

Словакия: 23.Матуш Козачик, 2.Петер Пекарик, 3.Мартин Шкъртел, 4.Ян Дюрица, 18.Душан Швенто, 19.Юрай Куцка, 13.Патрик Хрошовски (59-8.Ондрей Дуда), 17.Марек Хамшик, 20.Роберт Мак, 7.Владимир Вайс, 21.Михал Дюриш (59-11.Адам Немец)