Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Гол в продължението лиши „Трите лъва“ от успеха

Публикувана: 11 Jun 2016 21:49
Обновена: 04 May 2024 19:32
Прочетена: 3220

Англия изпусна победата в първия си мач на Европейското първенство във Франция. Тимът на Рой Ходжсън водеше до 92-та минута, но тогава резервата Денис Глушаков изравни за Русия – 1:1. Така „Трите лъва“ не успяха да стартират със скъпоценни три точки и на 16 юни в Ланс ще трябва да гонят задължителен успех срещу Уелс.

Двата отбора изиграха равностойно първо полувреме, в което Деле Али опита късмета си още в началото с далечен удар, а след това Адам Лалана и Крис Смолинг също имаха изгодни положения. Първият шанс за Русия дойде в 17-та минута, когато Игнашевич игра с глава след центриране от свободен удар, но Джо Харт спаси.

До края на първата част Деле Али не успя да засече хубаво подаване на Дани Роуз отляво, а в 35-та минута Уейн Рууни изпрати удар от воле към вратата на руснаците, но топката така и не стигна до Виктор Акинфеев.

Втората част започна с пропуск за Русия, след като още в 48-та минута Кокорин намери Дзюба на метри от голлинията, но Гари Кейхил успя да избие. В 70-та минута пред вратата на Русия бе горещо. Уейн Рууни разтресе вратата с мощен удар. При добавката и Лалана удари гредата, но гол така и не падна.

Така се стигна до 73-та минута, когато Англия получи право да изпълни свободен удар на добра позиция пред полето на Русия. Изненадващо Ерик Дайър застана зад топката и с хубав техничен удар препарира Акинфеев – 1:0 за Англия.

До края „Трите лъва“ опитаха да задържат преднината си, но допуснаха сериозна грешка в добавеното време. Резервата Денис Глушаков остана непокрит на задната греда при разбъркване в наказателното поле на англичаните и халфът на сантиметри от голлинията просто добута топката в мрежата.

Двубоят в Марсилия беше съпроводен от невероятни размирици в града, след като феновете на англичаните трябваше да бъдат гонени от властите със сълзотворен газ.  По-рано в същата група Уелс победи с 2:1 Словакия.

Англия – Русия 1:1

1:0 Ерик Дайър 73‘

1:1 Денис Глушаков 90‘

Англия: Харт, Уолкър, Роуз, Кейхил, Смолинг, Дайър, Али, Стърлинг (87 – Милнър), Лалана, Рууни (77 – Уилшър), Кейн

Русия: Акинфеев, Смолников, Игнашевич, Нойщедтер (80 – Глушаков), Кокорин, Смолов (85 – Мамаев), Головин (77 – Широков), Березутски, Шатов, Сченников, Дзюба