Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Пиронкова продължи с победите в Бирмингам

Българката надигра за малко повече от час Леся Цуренко

Публикувана: 14 Jun 2016 16:19
Обновена: 26 Apr 2024 05:47
Прочетена: 897

Цветана Пиронкова затвърди добрата си форма. 28-годишната българка надигра с 6:4 и 6:2 Леся Цуренко и се класира за втория кръг на тенис турнира на трева в Бирмингам.

Пловдивчанката се нуждаеше от само 65 минути, за да стигне до победата над 42-та в света украинка. Във втория кръг Цвети ще се изправи срещу Ирина-Камелия Бегу от Румъния или швейцарката Белинда Бенчич.

Пиронкова изкова победата в първия сет след 35 минути игра, след като двете тенисистки си размениха общо 5 пробива. Цвети почна отлично, повеждайки с 2:0. Цуренко направи пробив за 1:2, но след това Пиронкова върна пробива, за да поведе с 3:1. Размяната на взимането на сервиси продължи и в един момент украинката успя да изравни до 4:4. Тогава обаче Пиронкова взе следващите два гейма, а с това и първият сет.

Далеч по-лесно изглеждаше за Цвети през втората част, след като българката поведе набързо с 4:1. След това само поддържаше разликата, за да затвори мача с 6:2.

Победата беше четвърта за Цвети в Бирмингам, след като преди това натрупа серия от три успеха в квалификациите.