Салай и Щибер носят победата на маджарите, изгониха защитник на австрийците

Публикувана: 14 Jun 2016 18:49
Обновена: 26 Apr 2024 05:47
Прочетена: 600

Унгария победи бившия си съюзник Австрия с 2:0 в първия мач от последната Група F на Европейското първенство по футбол. Австрийците бяха по-добрият отбор, но въпреки това не успяха да реализират положенията си. Адам Салай и резервата Золтан Щибер донесоха успеха на Унгария, а австрийците довършиха мача с човек по-малко заради червения картон на Александър Драгович в 66-та минута.

Австрия беше по-добрият отбор през цялото време, като още в 31-та секунда Давид Алаба разтресе страничната греда с удар от повече от 25 метра. Стражът на Унгария Габор Кирали пък стана най-възрастният футболист, участвал на Европейски първенства. Ветеранът е на 40 години и 74 дни, като подобри постижението на Лотар Матеус (39 години и 91 дни).

Иначе до края на първото полувреме австрийците пропуснаха още няколко прекрасни положения. Арнаутович стреля право в ръцете на Кирали след пас на Алаба, Златко Юнузович също тества рефлексите на вратаря на Унгария с мощен удар. В края на първата част с пропуск се отличи и Мартин Харник.

Противно на логиката, малко преди почивката Унгария можеше да поведе. удар на Балаш Джуджак мина на сантиметри от страничната греда. Джуджак се прояви и в 55-та минута, когато стреля мощно от 25 метра, но Алмер изби с атрактивен плонж.

Така се стигна до 63-та минута, когато Унгария наказа разсеяност в защитата на Австрия. Адам Салай и Клайнхайслер матираха защитата на противника си с четворно подаване, Салай изскочи сам срещу Алмер и почти от легнало положение успя да чукне топката във вратата му - 1:0 за Унгария.

В 66-та минута Австрия изравни, но реферът бе дал сигнал секунди по-рано. Хинтерегер вкара във вратата на унгарците с мощен шут от границата на наказателното поле. Миг по-рано обаче Александър Драгович влезе много грубо в краката на Кадар. Именно заради това реферът реагира. Нещо повече - той изгони Драгович, който вече имаше един жълт картон.

Унгарците решиха всичко в края на срещата, когато резервата Золтан Щибер изскочи сам срещу вратаря на Австрия и с много техничен прехвърлящ удар направи 2:0.

Довечера в 22,00 часа е другият мач от групата - в Сент Етиен се срещат смятаните за фаворити отбори на Португалия и Исландия.

Австрия - Унгария 0:2

0:1 Адам Салай 63’

0:2 Золтан Щибер 89'

Австрия: Алмер, Клайн, Драгович, Хинтерегер, Фукс, Баумгартлингер, Алаба, Арнаутович, Харник (78 - Шопф), Юнузович, Янко (65 - Окотие)

Унгария: Кирай, Фиола, Гузмич, Ланг, Кадар, Гера, Наги, Клайнхайслер (79 - Щибер), Немет (89 - Пинтер), Джуджак, Салай (68 - Пришкин)