Роналдо и компания не успяха да се справят с Исландия

Публикувана: 14 Jun 2016 21:46
Обновена: 26 Apr 2024 05:48
Прочетена: 917

Исландия измъчи Португалия на старта на борбата в Група F на Европейското първенство. Кристиано Роналдо и компания срещнаха сериозни трудности с коравите футболисти на Исландия и в крайна сметка срещата завърши 1:1. Луиш Нани бе дал аванс на иберийците, но Биркир Бярнасон изравни в началото на второто полувреме.

Още в третата минута исландците можеха да открият резултата, след като Гилфи Сигурдсон отправи опасен удар, но Риу Патрисио спаси. Португалия отговори подобаващо. В 21-та минута Роналдо центрира от ляво и намери на метри от голлинията Нани. Крилото стреля с глава, но не успя да преодолее Халдорсон, който изби.

Последва удар с глава на Роналдо, който не попадна в целта. Голямата звезда на Португалия пропусна още един шанс в 26-та минута, когато бе намерен с далечен пас от Пепе, но не успя да засече топката.

Така се стигна до 31-та минута, когато Португалия най-накрая вкара. Иберинците направиха постепенна атака, Нани беше намерен в наказателното поле и крилото без забавяне стреля с десния крак в близкия ъгъл - 1:0 за Португалия.

Исландия изравни в самото начало на второто полувреме. Само 5 минути след подновяването на играта Биркир Бярнасон беше намерен в наказателното поле на португалците и халфът на Базел реализира от воле - 1:1.

До края на срещата португалците натиснаха, но Нани, Роналдо и резервата Рикардо Куарешма не показаха точен мерник. Резервата на островитяните Алфрео Финбогасон също опита късмета си с топовен удар, но Руи Патрисио спаси.

В ранния мач от Група F Унгария победи с 2:0 Австрия. Така първият кръг от груповата фаза на Европейското първенство приключи.

Португалия - Исландия 1:1

1:0 Луиш Нани 31’

1:1 Биркир Бярнасон 50'

Португалия: Руи Патрисио, Рафаел Герейро, Пепе, Рикардо Карвальо, Виейриня, Жоао Моутиньо (70 - Ренато Санчес ), Данило Перейра, Андре Гомеш (84 - Едер), Жоао Марио (76 - Рикардо Куарешма), Кристиано Роналдо, Нани

Исландия: Ханес Халдорсон, Ари Скуласон, Рагнар Сигурдсон, Биркир Севарсон, Гилфи Сигурдсон, Кари Арнасон, Биркир Бярнасон, Йохан Гудмундсон (90 - Елмар Бярнасон), Арон Гунарсон, Йон Дади Бьодварсон, Колбейн Сигторсон (81 - Финбогасон)