Вайс и Хамшик отстреляха руснаците с голове красавци

Публикувана: 15 Jun 2016 15:43
Обновена: 07 May 2024 21:11
Прочетена: 619

Словакия поднесе първата голяма изненада на Европейското първенство във Франция. Марек Хамшик и компания победиха с 2:1 Русия в Група В на надпреварата и по този начин се реваншираха за загубата от Уелс (1:2) в началото на турнира. “Сборная” пък си остана с едната точка след равенството 1:1 с Англия.

Тимът на Леонид Слуцкий имаше по-добър процент владеене на топката, създаде и повече положения. Контраатаките на словаците обаче бяха мълниеносни и “Сборная” се хвана в капана.

Смолов и Дзюба имаха изгодни положения през първото полувреме. В 32-та минута обаче руснаците изпуснаха Марек Хамшик в центъра на терена, който пусна невероятен извеждащ пас към Владимир Вайс. Крилото фитнира с едно движение двамата централни защитници на Русия, а след това след удар с десния крак не остави шансове и на Анкинфеев - 1:0 за Словакия.

Това обаче не бе всичко. В края на първата част словаците изпълниха заучено положение на ъглов удар. Хамшик бе останал на границата на наказателното поле и със страхотен фалцов шут намери сглобката на вратата, топката рикошира и влезе в мрежата зад Акинфеев за втори път.

След почивката Русия опита да се върне в мача, но по-чистите положения отново бяха пред вратата на Акинфеев. Вайс и Хамшик пък пропуснаха да донесат още по-изразителна победа.

В 80-та минута резервата Денис Глушаков все пак намали. Халфът бе останал сам на точката на дузпата след центриране на Оглег Шатов отляво и след добре насочен удар с глава направи 1:2.

Утре от 16,00 часа е другият мач от групата - британското дерби Англия срещу Уелс.

Русия - Словакия 1:2

0:1 Владимир Вайс 32'

0:2 Марек Хамшик 45'

1:2 Денис Глушаков 80'

Русия: 1.Игор Акинфеев, 3.Игор Смолников, 14.Василий Березуцки, 4.Сергей Игнашевич, 21.Георгий Шченников, 13.Александър Головин (46-11.Павел Мамаев), 5.Роман Нойщедтер (46-8.Денис Глушаков), 9.Александър Кокорин (78 - 15. Роман Широков), 17.Олег Шатов, 10.Фьодор Смолов, 22.Артьом Дзюба

Словакия: 23.Матуш Козачик, 2.Петер Пекарик, 3.Мартин Шкъртел, 4.Ян Дюрица, 15.Томаш Хубочан, 19.Юрай Куцка, 22.Виктор Печовски, 17.Марек Хамшик, 20.Роберт Мак (80-21.Михал Дюриш), 7.Владимир Вайс (72-18.Душан Швенто), 8.Ондрей Дуда (67-11.Адам Немец)