Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Гризман и Пайе носят победата на “петлите” с голове след 90-та минута

Публикувана: 15 Jun 2016 21:53
Обновена: 08 May 2024 20:48
Прочетена: 730

Франция се измъчи с коравия отбор на Албания, но след голове на Антоан Гризман и Димитри Пайе след 90-та минута постигнаха успеха с 2:0. Домакините на турнира имаха предимство през цялото време на срещата, отправиха цели 21 удара към вратата на противника, но само два в очертанията на вратата. Това беше достатъчно за трите точки, които на практика класират Франция за осминафиналите на турнира.

Албанците пък играха с много желание и борба, като дори имаха шанс да изкопчат не само 1 точка, но и повече от този мач мач. В началото на второто полувреме обаче Мемушай удари страничната греда.

След скучно първо полувреме “петлите” вдигнаха оборотите след почивката. Димитри Пайе и Кингсли Коман бяха основната движеща сила в тима на Дидие Дешан. Селекционерът бе оставил Пол Погба и Антоан Гризман на резервната скамейка, но се наложи да ги пусне в игра, за да промени играта на тима си.

Това даде резултат, но французите пак намираха трудно път към вратата на Албания. Коман, Жиру и Побга обаче изпуснаха от добри позиции. В 69-та минута Жиру тресна също страничната греда след удар с глава. Центриранията на Пайе носеха много опасности за гостите, но Лоран Кошчиелни също нямаше късмет след два удара с глава.

Така се стигна до 90-та минута, когато централният защитник Адил Рами центрира от дясното крило. Антоан Гризман остана непокрит на малкото наказателно поле и след удар с глава не остави шансове на Бериша - 1:0 за Франция и втора победа за домакините в турнира. Първата също беше особено драматична - с гол на Пайе в 89-та минута за 2:1 над Румъния.

"Петлите" се оттърсиха от напрежението и в добавеното време вкараха нов гол. Играчът на мача Димитри Пайе проби по лявото крило, финтира навътре, след което оправи прекрасен фалцов удар към далечния ъгъл. Резултатът бе ясен - втори гол за Франция за вечерта и втори за Пайе от началото на турнира.

С нея “петлите” са лидери в Група А с пълен актив от 6 точки, с 4 повече от втория Швейцария. Румъния има 1 точка, докато албанците регистрираха втората си загуба.

Франция - Албания 1:0

1:0 Антоан Гризман 90’

2:0 Димитри Пайе 90+5'

Франция: 1.Юго Лорис, 19.Бакари Саня, 3.Патрис Евра, 4.Адил Рами, 21.Лоран Кошчелни, 5.Нголо Канте, 14.Блез Матюиди, 8.Димитри Пайе, 20.Кингсли Коман (68 - 7.Антоан Гризман), 11.Антони Марсиал (46 - 15.Пол Погба), 9.Оливие Жиру (77 - 10.Андре-Пиер Жиняк)

Албания: 1.Етрит Бериша, 4.Елсеид Хюсай, 18.Арлинд Айети (85 - 7.Фредерик Весели), 15.Мергим Маврай, 7.Анси Аголи, 13.Бурим Кукели (74- 14.Таулант Джака), 22.Амир Абраши, 3.Емир Леняни, 2.Анди Лила (71 - 21.Одисе Роши), 9.Ледиан Мемушай, 10.Армандо Садику