Развръзката в групата остава за последния кръг след 0:0 в Париж

Публикувана: 16 Jun 2016 21:46
Обновена: 28 Apr 2024 07:55
Прочетена: 676

Германия и Полша завършиха 0:0 в голямото дерби на Група С и оставиха развръзката в групата за последния кръг. Двата отбора имаха по една победа преди срещата и нов успех тази вечер на “Стад дьо Франс” щеше да гарантира сигурно първо място и осминафинал на Европейското първенство.

Съседите изиграха много интересен и оспорван мач, в който имаха своите положение. Германия владееше повече топката, но поляците имаха по-чистите положения. Аркадиуш Милик обаче се отличи с два невероятни пропуска.

Германия започна много силно мача и в първите 20 минути хората на Йоахим Льов имаха пълно превъзходство. В тях Марио Гьотце и Тони Кроос имаха прилични възможности да реализират. Постепенно поляците стъпиха на терена, но удар на Роберт Левандовски беше париран, а Аркадиуш Милик също нямаше шанс пред гола.

В 38-та минута Гьотце тресна гредата с удар от границата на наказателното поле, но страничният съдия бе маркирал засада при паса на Томас Мюлер към него.

Второто полувреме бе далеч по-интересно. Само 21 секунди след подновяването на играта Милик се отчете с пропуска на турнира до този момент. Нападателят бе останал на метри от голлинията след центриране на Гросицки отлядно. Милик обаче засече топката с нос и от чиста позиция някак не успя да вкара.

В ответната атака Гьотце стреля много мощно, но Лукаш Фабиански изби. Милик и Левандовски не спираха да причиняват главоболие за защитниците на Бундестима, а на отсрещната врата Тони Кроос пробва късмета си с удар от 25 метра.

В 69-та минута Милик направи нов голям пропуск. Нападателят бе оставен сам на точката на дузпата след хубаво подаване отдясно, но не успя да засече топката и стана за смях. Миг по-късно действието бе пред другата врата. Месут Йозил стремя много мощно и точно, но Фабиански успя да избие с прекрасен плонж.

Така двата отбора остават на върха в класирането с по 4 точки, Северна Ирландия е на третото място с 3, докато Украйна все още е без актив.

Германия - Полша 0:0

Германия: 1 Мануел Нойер, 3 Йонас Хектор, 4 Бенедикт Хьоведес, 5 Матс Хумелс, 17 Жером Боатенг, 6 Сами Кедира, 8 Месут Йозил, 11 Юлиан Дракслер (71 - 23. Марио Гомес) , 18 Тони Кроос, 19 Марио Гьотце (66 - 9. Андре Шурле), 13 Томас Мюлер

Полша: 22 Лукаш Фабиански, 15 Камил Глик, 3 Артур Йенджейчек, 2 Михал Паздан, 20 Лукаш Пишчек, 5 Кжищоф Мачжински (76 - 6. Томаш Йодловиец) , 10 Гжегож Криховяк, 11 Камил Гросицки (88 - 11. Славомир Пиежко) , 16 Якуб Блашчиковски (80 - 21. Бартош Капуцка), 7 Аркадиуш Милик, 9 Роберт Левандовски