Едер класира „Скуадрата“ с победен гол срещу Швеция в 88-та минута

Публикувана: 17 Jun 2016 15:57
Обновена: 26 Apr 2024 02:26
Прочетена: 689

Италия се класира за осминафиналите на Европейското първенство след победа с 1:0 над Швеция в Група Е на надпреварата. Голът за „Скуадрата“ вкара Едер в 88-та минута.

Двата отбора изиграха скучен мач на стадиона в Тулуза, в който шведите владееха малко повече топката. Италианците обаче изчакваха противника си на контраатаки и тактиката на Антонио Конте проработи в края.

В 82-та минута Марко Пароло удари гредата след удар с глава. В 88-та минута Едер направи 1:0 след хубав удар от границата на наказателното поле, а малко след това шут на Антонио Кандрева бе спасен от Андрес Исаксон.

Така след втората си поредна победа в групата Италия е на първото място с 6 точки. Шведите са втори след второто си поредно равенство. Утре ситуацията може да се промени сериозно след мача между Белгия и Република Ирландия.

Италия – Швеция 1:0

1:0 Едер 88‘

Италия: 1.Джанлуиджи Буфон, 3.Джорджио Киелини, 15.Андреа Барзали, 19.Леонардо Бонучи, 16.Даниеле Де Роси (74 – 10. Тиаго Мота), 18.Марко Пароло, 23.Емануеле Джакерини, 8.Алесандро Флоренци (85 – 14. Стефано Стураро),6.Антонио Кандрева, 9.Грациано Пеле (59 – 7. Симоне Дзадза), 17.Едер

Швеция: 1.Андреас Исаксон, 5.Мартин Олсон, 14.Виктор Линдельоф, 5.Ерик Йохансон, 4.Андреас Гранквист, 9.Ким Шелстрьом, 8.Албин Екдал (79 - 18.Оскар Левицки) , 6.Емил Форсберг (79 - 21.Джими Дурмаз), 7.Себастиан Ларсон, 20.Джон Гуидети (85 – 11. Маркус Берг), 10.Златан Ибрахимович