Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Чехкиня спря победната серия на българката

Публикувана: 17 Jun 2016 17:28
Обновена: 26 Apr 2024 02:26
Прочетена: 666

Цветана Пиронкова приключи участието си на тенис турнира на трева в Бирмингам след загуба на четвъртфиналите с 2:6 и 5:7 от чехкинята Барбора Стрицова.

Така най-добрата ни тенисистка приключи победната си серия в турнира, след като тръгна с три победи в квалификациите, след което натрупа още две в основната схема. Цвети трябва да съжалява, след като водеше с 5:2 гейма във втората част, но допусна серия от 5 поредни загубени гейма.

За чехкинята това бе втори мач за деня, след като по-рано трябваше да доиграе срещата си срещу местната надежда Хедър Уотсън.

Пиронкова заработи 125 точки за световната ранглиста, а следващият турнир, на който ще участва, е Уимбълдън.