Хърватия с глупава издънка срещу Чехия

„Шахматистите“ водеха с 0:2, след това феновете им и Вида помогнаха на противника

Публикувана: 17 Jun 2016 18:59
Обновена: 14 May 2024 00:16
Прочетена: 910

Хърватия пропусна да си гарантира още тази вечер участие в осминафиналите на Европейското първенство, след като завърши 2:2 с Чехия. „Шахматистите“ водеха с 2:0, но допуснаха изравняване, за което огромна вина имат феновете на тима, както и защитникът Домагой Вида. Мачът бе изключително емоционален. Капитанът на тима Дарио Сърна даде асистенция за втория гол на тима си, след като дни по-рано загуби баща си. Нападателят Марио Манджукич пък се разплака на химна на страната си.

Двата отбора пропуснаха частта с разузнаването в началните минути и изиграха много откри мач, в който положенията и пред двете врати изобилстваха. Все пак хърватите бяха по-добрият отбор и в 37-та минута поведоха в резултата. Милан Бадел открадна една топка в центъра на терена и подаде на Иван Перишич. Крилото на Интер свърши останалото. Перишич използва любимия си финт със замахване и бутане на топката към левия си крак, след което с прекрасен удар по диагонала направи 1:0.

До почивката хърватите  бяха близо и до втори гол, но Вида и Чрлука не успяха да вкарат от добри ситуации. Това направи Иван Ракитич в 59-та минута. Халфът на Барселона получи страхотен пас от Дарио Сърна и много технично чукна топката над Петър Чех – 2:0.

Чехия обаче не се отказа и 15 минути преди края намали. Резервата Милан Шкода засече прекрасно центриране на ветерана Томаш Росицки и с глава направи 1:2. След това започнаха глупостите на хърватите.

Първо феновете на тима пуснаха бомбичка на терена, заради което мачът беше прекратен за няколко минути. След подновяването на игра с глупостите продължи и Домагой Вида. Защитникът на Хърватия игра с ръка в наказателното си поле. Томаш Нецид застана зад топката и с мощен удар под гредата направи 2:2. До края чехите дори можеха да направят феноменален обрат, но „шахматистите“ успяха да защитят вратата си, макар и с панически изчиствания.

Хърватия вече има 4 точки в Група D, докато Чехия записа първото си равенство на Евро 2016. От 22,00 часа е другият двубой в групата, в които Испания и Турция ще премерят сили в Ница.

Чехия – Хърватия 2:2

0:1 Иван Перишич 37

0:2 Иван Ракитич 59

1:2 Милан Шкода 76

2:2 Томаш Нецид 90-д

Чехия: 1.Петър Чех, 2.Павел Кадерабек, 5.Роман Хубник, 6.Томаш Сивок, 8.Давид Лимберски, 10.Томаш Росицки, 13.Ярослав Плашил (86- 7.Томаш Несид), 19.Ладислав Крейчик, 20.Иржи Скалак (67- 18.Йозеф Шурал), 21.Давид Лафата (67- 12.Милан Шкода), 22.Владимир Дарида

Хърватия: 23.Даниел Субашич, 3.Иван Стринич, 4.Иван Перишич, 5.Ведран Чорлука, 7.Иван Ракитич, 10.Лука Модрич (62-8.Матео Ковачич), 11.Дарио Сърна, 14.Марсело Брозович, 17.Марио Манджукич, 19.Милан Бадел, 21.Домагой Вида