Испания разката Турция в Ница, вкара само три

Публикувана: 17 Jun 2016 21:42
Обновена: 12 May 2024 02:51
Прочетена: 1007

Европейският шампион Испания включи на висока предавка и разби с 3:0 Турция. Победата бе втора за “Ла Фурия” в Група D на Евро 2016. Тимът на Висенте Дел Боске беше по-добрият във всичките 90 минути и можеше да вкара още голове на южните ни съседи.

Първото полувреме се игра почти изцяло пред вратата на Турция. Головете обаче паднаха чак в края. В 34-та минута Нолино центрира хубаво от десния фланг, а Алваро Мората с глава успя да направи 1:0.

Само три минути по-късно самият Нолито реализира. Крилото на Селта направи 2:0 след хубав извеждащ пас и почти от паднало положение успя да вкара топката в мрежата на Бабаджан.

Доминацията на “Ла Фурия” продължи и след почивката. Само три минути след подновяването на играта Мората вкара второто си попадение в срещата.

Иниеста разсече защитата на Турция с перфектен пас, за да изведе Фабрегас и Мората сами срещу Бабаджам. Сеск подаде на нападателя, който на празна врата направи 3:0. Телевизионните повторения обаче показаха, че Фабрегас беше в засада при подаването на Иниеста.

Така Испания се класира за осминафиналите, след като в първата си среща във Франция победи с 1:0 Чехия. Хърватия е на второ място в групата с 4 точки, докато чехите имат 1. Турция няма шансове за класиране в следващата фаза.

Испания - Турция 3:0

1:0 Алваро Мората 34’

2:0 Нолито 37’

3:0 Алваро Мората 48’

Испания: Давид де Хеа, Жорди Алба (81 - Сесар Аспиликуета), Серхио Рамос, Жерар Пике, Хуанфран, Серхио Бускетс, Андрес Иниеста, Франсеск Фабрегас (71- Коке) , Давид Силва (64- Бруно) , Алваро Мората, Нолито

Турция: Волкан Бабаджан, Хакан Балта, Гьокхан Гьонул, Чанер Еркин, Селчук Инан (70 - Юнус Мали), Арда Туран, Огужан Йозякуп (62- Олкай Шахан) , Мехмет Топал, Хакан Чалханоглу (46- Нури Шахин), Озан Туфан, Бурак Йълмаз