Късен автогол приближи маджарите до осминафиналите

Публикувана: 18 Jun 2016 19:07
Обновена: 07 May 2024 23:32
Прочетена: 775

Унгария и Исландия направиха интересни събитията в Група F на Евро 2016, след като завършиха 1:1 на “Стад Велодром” в Марсилия. Островитяните бяха на минути от първата си историческа победа в турнира след гол на Гилфи Сигурдсон от дузпа. В 88-та минута обаче Биркир Севарсон си вкара автогол, който приближи маджарите до участие в осминафиналите.

Унгария е лидер в групата с 4 точки, докато Исландия засега е на второ място с 2 точки. По-късно тази вечер обаче нещата може да се променят, след като Португалия и Австрия излизат от 22,00 часа един срещу друг.

Унгарците имаха повече владеене на топката, но положенията бяха пред вратата на Габор Кирали. Именно опитният вратар беше в основата на гола на …Исландия. Кирали спъна в наказателното си поле Арон Гунарсон, а Гилфи Сигурдсон изпълни хладнокръвно отсъдената дузпа, за да направи 1:0 за Исландия.

След почивката маджарите натиснаха, но не се виждаше как ще вкарат гол. Това все пак стана след поредната атака. В основата му беше резервата Николич, който центрира остро от дясното крило и предизвика Севарсон да си вкара автогол за крайното 1:1.

Критични минути имаше и в добавеното време, като ветеранът Ейдур Гудьонсен можеше да донесе трите точки на Исландия, но ударът му мина на сантиметри от страничната греда.

Исландия - Унгария 1:1

1:0 Гилфи Сигурдсон 39’-д

1:1 Биркир Севарсон 88-автогол

Исландия: 1.Ханес Тор Халдарсон, 2.Биркир Мар Севарсон, 14.Кари Арнасон, 10.Гилфи Сигурдсон, 23.Ари Скуласон, 17.Арон Ейнар Гунарсон (67 - 20.Емил Халфредсон), 6.Рагнар Сигурдсон, 8.Биркир Бярнасон, 7.Йохан Гудмундсон, 9.Колбейн Сигторсон (83 - 22.Ейдур Гудьонсен), 15.Йон Дади Бодварсон (70 - 11.Алфред Финбогасон)

Унгария: 1.Габор Кирали, 23.Роланд Юхаш (84 - 9.Адам Салай), 20.Рихард Гузмиш, 2.Адам Ланг, 4.Томаш Кадар, 8.Адам Наги, 10.Золтан Гера, 15.Ласло Клайнхайслер, 18.Золтан Щибер (67 - 17.Неманя Николич), 7.Балаш Джуджак, 19.Тамаш Пришкин (67 - 13.Даниел Бьоде)