Кристиано се настреля, профука и дузпа за 0:0 с Австрия

Публикувана: 18 Jun 2016 21:45
Обновена: 12 May 2024 16:02
Прочетена: 2306

Кристиано Роналдо често е големият герой за Португалия. Тази вечер обаче бе грешник за тима си и то в рекордния си мач с националния отбор. Роналдо пропусна дузпа при равенството 0:0 с Австрия, което може да остави Португалия извън осминафиналите на Европейското първенство.

Роналдо изведе Португалия с капитанската лента и записа мач №128 за тима си, изпреварвайки с 1 предишния рекордьор Луиш Фиго. Нападателят обаче направи куп пропуски, а гол с глава в края на мача беше отменен заради засада.

Двубоят започна с ранен шанс за Австрия, след като още в 5-та минута Харник стреля с глава, но не успя да се разпише. Последваха спокойни минути, преди в 13-та Нани да си изработи прекрасно положение. Крилото финтира защитник и излезе сам срещу вратаря на Австрия, но стреля в него.

Роналдо също се отчете с фрапантен пропуск. Кристиано се оказа на върха на атаката в 22-та минута след хубав пас на Рафа Герейро отляво. Нападателят обаче стреля покрай вратата. По-добрите изяви на португалците продължиха и в 29-та минута Нани удари греда, засичайки с глава центриране от ъглов удар.

До края на първото полувреме Роналдо пробва още два пъти късмета си, но така и не успя да вкара. В 40-та минута пък Австрия можеше да реализира, когато Алаба центрира остро от свободен удар, но Виейриня изби пред погледа на Харник.

Началото на второто полувреме беше подобно - с пропуск на Австрия. Илзанкер стреля мощно от границата на наказателното поле, но Руй Патрицио изби с мъка.

До края нападаше Португалия. Роналдо обаче се скъса са опитва късмета си и да не улучва целта. Нападателят стреля от фаулове, с глава, извън наказателното поле, но топката не влизаше и не влизаше.

Пропускът му на вечерта обаче дойде в 79-та минута, когато изпусна и дузпа. Кристиано сам си изпроси наказателния удар, след като бе задържан в наказателното поле. След това обаче стреля в гредата, за кеф на феновете на Австрия, които започнаха да скандират “Меси, Меси”. Роналдо стана първият играч на Евро 2016, изпуснал дузпа.

В 85-та минута Роналдо все пак вкара, но това нямаше значение. Голът му с глава бе отменен заради засада и телевизионните повторения доказаха правотата на страничния съдия.

Така ситуацията в Група F стана много интересна. Лидер е отборът на Унгария с 4 точки, пред Исландия и Португалия с по 2, докато Австрия спечели първата си точка. Последните мачове на 22 юни ще бъдат решаващи - Унгария - Португалия и Исландия - Австрия.