Двата тима си стиснаха ръцете за хикс, Албания с исторически успех над Румъния

Публикувана: 19 Jun 2016 21:50
Обновена: 11 May 2024 22:20
Прочетена: 1269

Франция и Швейцария изиграха странен последен мач в Група А на Европейското първенство. За статистиката срещата завърши 0:0, но далеч по-интересното беше, че двата отбора спукаха топката…буквално. Tова стана през второто полувреме, когато кълбото гръмна под напора на Антоан Гризман и Валон Бехрами. Освен това французите скъсаха цели 4 фланелки на футболистите на съперника си.

Иначе равенството бе перфектно и за двата отбора. Франция спечели първото място, докато “кръстоносците” завършиха втори. В същото време Албания победи с 1:0 Румъния за първия в историята си успех на еврофинали. Така Франция и Швейцария ще играят на осминафиналите, докато Албания ще трябва да изчака развръзката в останалите групи.

Франция и Швейцария изиграха интересен мач в Лил, в които домакините имаха доста положения, удариха и две греди, но не успяха да вкарат гол.

През първото полувреме Пол Погба направи страхотно шоу. Халфът на Ювентус имаше три ситуации, в които бе близо до гола. В първите две от тях беше надигран от стража на Швейцария Ян Зомер. Малко след това дори Зомер нямаше какво да направи и само изгледа как топката кацна на гредата му след шут с левачката на Погба.

След почивката темпото на игра спадна, а французите имаха ситуации за гол чрез Антоан Гризман и Андре-Пиер Жиняк. В игра се включи и играчът на турнира до момента Димитри Пайе, който почти веднага се прояви. В 75-та минута Пайе засече от въздуха центриране на Муса Сисоко отдясно и улучи отново горната греда.

В Лион Албания затвърди добрите впечатления от мачовете си дотук с победа с 1:0 над Румъния. Арманду Садику бе героят на тима си, като стана и първият футболист на Албания, вкарал на европейско първенство. Двата отбора изиграха много интересен мач с положения и пред двете врати, но албанците искаха повече победата и я постигнаха с гол в 43-та минута.

Така Франция спечели Група А с актив от 7 точки, Швейцария е на второ място с 5 точки, Албания има 3, а Румъния приключи първенството с 1.