Гарет Бейл и Уелс спечелиха Група В

Публикувана: 20 Jun 2016 21:59
Обновена: 13 May 2024 23:50
Прочетена: 1499

Англия направи 0:0 срещу Словакия и загуби първото място в Група В. “Трите лъва” бяха далеч по-добрият отбор в мача, но така и не успяха да вкарат нито един гол. В същото време Уелс разби с 3:0 Русия и стана изненадващият лидер в групата.

“Драконите” са първи с актив от 6 точки, с една повече от Англия. Словакия е на трето място с 4 точки и ще трябва да изчака до утре, за да разбере дали ще играе на осминафиналите.

Тимът на Рой Ходжсън създаде поне 5 чисти положения за гол, но стражът на словаците Матуш Козачик бе заключил вратата си. Вратарят спаси удари на Джейми Варди, Адам Лалана и Джордън Хендерсън. Шут на резервата Деле Али пък бе избит от Мартин Шкъртел от голлинията.

Англичаните отправиха общо 29 удара към вратата на Словакия, но само 4 от тях в очертанията. В крайна сметка “Трите лъва” изиграха добър мач, но не успяха да реализират.

Уелс пък разнебити Русия и изпрати “Сборная” към дома си. “Драконите” избълваха огън още преди почивката, когато след голове на Аарън Рамзи (11) и Нийл Тейлър (20) свършиха работата си. В 67-та минута Гарет Бейл вкара дежурния си гол, с който подпечата победата на Уелс. Нападателят се разписа и в първите два мача на тима си и с три гола на Евро 2016 е голмайстор на турнира засега.