Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Полша също на осминафинал след 1:0 над Украйна

Публикувана: 21 Jun 2016 18:49
Обновена: 02 May 2024 16:33
Прочетена: 626

Световният шампион Германия записа нова икономична победа в Група С на Европейското първенство. Бундестима надигра категорично Северна Ирландия, но спечели само с 1:0. Този успех беше достатъчен на тима, за да спечели първото място в групата.

Германците имат 7 точки. Със същия актив е и Полша след победата с 1:0 над Украйна по същото време. “Дружина Полска” обаче има по-лоша голова разлика. Северна Ирландия е с 3 точки и участието на тима в следващата фаза е под въпрос.

Германия беше далеч по-добрият отбор през цялото време, но многото пропуски попречиха на тима за по-изразителен успех. Само през първото полувреме немците пропуснаха поне 5 чисти положения. С пропуските си се отличи Томас Мюлер, който нямаше никакъв късмет. Нападателят на Байерн Мюнхен дори улучи два пъти гредите. Все пак логичното се случи в 30-та минута, когато Марио Гомес получи хубав пас от Мюлер и с удар по земята направи 1:0.

Доминацията на Германия не спираше и след почивката, когато Макговърн спаси опасни удари на Марио Гьотце, Сами Кедира и Марио Гомес. В крайна сметка тимът на Йоги Льов постигна целта си и чака да разбере съперника си за осминафиналите.

На “Стад Велодром” в Марсилия Полша също свърши задачата си, след като победи с 1:0 Украйна. След ранни пропуски на Роберт Левандовски и Аркадиуш Милик поляците стигнаха до успеха след гол на Якуб Блашчиковски в 54-та минута. Халфът се разписа след заучено положение от ъглов удар и шут в далечния ъгъл.

За украинците, които напускат Евро 2016, с пропуски се отличиха Коноплянка и Ярмоленко.