Двата отбора завършиха като първия и втория отбор в група F

Публикувана: 22 Jun 2016 19:20
Обновена: 04 May 2024 19:57
Прочетена: 824

След луди мачове и при двата тима, Унгария и Исландия завършиха като първия и втория отбор в група F. При единия двубой Унгария и Португалия отбелязаха общо шест гола, завършвайки с резултат 3:3. Двубоят между Исландия и Австрия завърши с инфарктна победа на първите с гол в добавеното време, предаде БГНЕС.

Исландците се доказаха като чудото на европейските финали, побеждавайки Австрия и класирайки се на осминафинал. Те отбелязаха гол в 18-тата минута, когато Бьодварсон се разписа с 1:0. Австрийците получиха право на дузпа в 37-та минута, но Драгович пропусна. При последвалата атака Бярнасон вкара топката във вратата на Австрия, но попадението не беше зачетено заради засада. Австрийците изравниха резултата в 60-тата минута с гол на Алесандро Шьопф. Секунди преди да свърши добавеното време, Траустасон отбеляза решаващото попадение и тимът му завърши на второ място в групата.

При мача между Унгария и Португалия маджарите откриха резултата още в 19-тата минута, когато Золтан Гера вкара за 1:0. в 42-та обаче Роналдо подаде на Шани и той успя да изравни на 1:1. Минути след началото на второто полувреме, Унгария поведе с 2:0 с гол на Балаш Джуджак. Три минути по-късно, Роналдо успя да изравни на 3:3.

След двата двубоя лидерите в група F са Унгария, следвани от Исландия, а Португалия е един от най-добрите трети отбора, продължаващи напред.