Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Италия, Белгия и Ирландия продължават на осминафиналите

Публикувана: 22 Jun 2016 21:59
Обновена: 04 May 2024 19:26
Прочетена: 846

Късна драма определи осминафиналистите в Група Е. Ирландия победи Италия с гол в 85-та минута и зае третото място в групата. “Скуадрата” си беше осигурила първата позиция, докато Белгия надигра с 1:0 Швеция и зае втората.

В Лил селекционерът на Италия Антонио Конте беше направил много промени в състава си, но въпреки това тимът му имаше доста шансове да победи Ирландия. Въпреки това още в 10-та минута ирландците можеха да поведат, но удар на Джеф Хендрик не намери целта.

Най-доброто положение за “Скуадрата” през първата част пропусна Чиро Имобиле, който стреля много мощно от точката на дузпата, но топката мина покрай дясната греда. Лоренцо Инсинье пък удари греда в 77-та минута.

Така се стигна до 85-та минута, когато Роби Брейди засече с глава далечно центриране на Уесли Хулахан.

В Ница Белгия постигна втората си поредна победа след невероятен гол на Раджа Наинголан в 84-та минута. Нинджата изненада шведите с мощен далечен удар, с които опита да скъса мрежата зад Андрес Исаксон. По този начин белгийците сложиха край на кариерата на Златан Ибрахимович в националния отбор на Швеция.

Вече са ясни и осминафиналните двойки. На 25 юни са мачовете Швейцария - Полша, Хърватия - Португалия и Уелс - Северна Ирландия. Ден по-късно играят Унгария - Белгия, Германия - Словакия и Франция - Ирландия. На 27 юни са срещите Италия - Испания и Англия - Исландия.