Автогол изпрати отбора на четвъртфинал

Публикувана: 25 Jun 2016 18:48
Обновена: 16 May 2024 20:57
Прочетена: 1433

Уелс успя да надвие Северна Ирландия, пък макар и със скромния резултат от 1:0, и продължава напред към четвъртфиналите. Там отборът ще срещне победителя от утрешната срещу между Белгия и Унгария.

Победата на Уелс идва след автогол на Гарет Макоули от Северна Ирландия и чудесно центриране от страна на Гарет Бейл.

В игра на нерви, в която не се отличи нито един от двата отбора, в 75-тата минута Бейл успя да провокира грешката, която доведе до повеждането от страна на Уелс. Северна Ирландия сякаш започна добре, но във второто полувреме се поумори, а атаките от страна на съперниците им станаха все по-яростни.

Арън Рамзи не беше в най-добрата си форма, но направи добро подаване за Сам Воукс, който можеше да се справи и по-добре и с предоставения му шанс.В крайна сметка един гол бе достатъчен за отбора на Крис Коулмън.

Така Уелс се класира за първи път на 1/4-финали след 1958 година.