Португалия на четвъртфинал след драма срещу Хърватия

Единственият удар в очертанията на врата класира иберийците

Публикувана: 25 Jun 2016 22:33
Обновена: 16 May 2024 20:57
Прочетена: 2016

Португалия ще играе четвъртфинал на Европейското първенство по футбол след победа с 1:0 над Хърватия след продължения. Мачът бе повече от странен, след като 117 минута двата тима не успяха да отправят точен удар.

Тогава иберийците отправиха два, а Рикардо Куарешма бе героят, след като направи 1:0 на празна врата с глава. Така на 30 юни Португалия ще играе на четвъртфиналите срещу Полша, който победи с дузпи по-рано Швейцария след 1:1 в редовното време и 5:4 при дузпите.

Двата отбора изиграха един откровено скучен мач, в който ударите в очертанията на вратата бяха кът. През първото полувреме не се случи почти нищо интересно, а след почивката хърватите владееха повече топката и имаха повече опасни положения. В 52-та минута Брозович стреля от движение след заучена ситуация, но стреля над гредата.

Десетина минути по-късно Модрич центрира от свободен удар, а Домагой Вида стреля неточно с глава покрай дясната греда. Кристиано Роналдо също нямаше вечер и беше почти незабележим в редовното време и продълженията.

Вида имаше нов страхотен шанс в 113-та минута, когато стреля над гредата след центриране от ъглов, а в 116-та Иван Перишич удари греда. Така се стигна до 117-та минута, когато португалците направиха бърза контраатака. Топката стигна до Роналдо, който от чиста позиция стреля в тялото на Субашич. Топката обаче попадна на главата на Рикардо Куарешма, който нямаше проблеми да вкара на опразнената врата.