Нападателят донесе обрата над Ирландия с два бързи гола

Публикувана: 26 Jun 2016 15:57
Обновена: 17 May 2024 05:32
Прочетена: 679

Антоан Гризман се разигра и прати Франция на четвъртфиналите на Европейското първенство по футбол. “Петлите” победиха с 2:1 Република Ирландия, след като изоставаха в резултата още след втората минута. През второто полувреме обаче Гризман оправи работата с два бързи гола и така домакините ще чакат съперника си след утрешния мач между отборите на Англия и Исландия.

Двубоят в Лион започна шокиращо за “петлите”, след като още във втората минута Роби Брейди смълча трибуните. Пол Погба спъна в наказателното си поле Шейн Лонг, а Брейди с лекота вкара отсъдената дузпа. До края на срещата французите атакуваха, докато ирландците се възползваха от шансовете си на контраатаки.

Сериозните положения за “петлите” преди почивката обаче липсваха. През втората част бе различно. Кошчиелни и Пайе можеха да изравнят малко след подновяването на играта. След това Дарън Рандалф спаси далечен удар на Блейс Матюиди.

Така дойде 58-та минута, когато Антоан Гризман засече с глава центриране на Бакари Саня отдясно и направи 1:1. Само 4 минути по-късно нападателят вкара за втори път. Този път Гризман получи добре свалена топка от Оливие Жиру и с левия крак вкара покрай Рандалф за втори път.

Ситуацията за ирландците стана още по-сложна в 66-та минута, когато Шейн Дъфи спъна Гризман и получи директен червен картон. До края Жиняк удари греда, а Гризман пропусна да оформи своя хеттрик.