Тимът на Йоги Льов вкара три гола, изпусна и дузпа

Публикувана: 26 Jun 2016 18:45
Обновена: 14 May 2024 00:04
Прочетена: 716

Германия се разигра точно на време и отнесе с 3:0 Словакия, за да се класира за четвъртфиналите на Европейското първенство. Световният шампион си поигра с храбрите словаци, които в дните преди Евро 2016 бяха победили Бундестима с 3:1 и то в Аугсбург.

Тази вечер на стадиона в Лил обаче имаше само един отбор - този на Йоахим Льов. Бундестима започна наказателната си акция още от 8-та минута, когато една избира топка след центриране от статично положение тръгна към дъгата пред наказателното поле. Там защитникът Жером Боатенг я намери от воле и я насочи неспасяемо за вратаря Матуш Козачик - 1:0 за Германия. Това бе първи гол за Боатенг от 63 мача за Германия.

В 13-та минута Мартин Шкъртел избута в гръб Марио Гомес и подари дузпа за немците. Месут Йозил обаче “върна жеста”, като стреля в левия ъгъл на Козачик, който обаче с котешки рефлекс изби. Така Йозил стана първият немски национал, изпуснал дузпа в редовното време на Европейско първенство.

Вторият гол за Германия все пак не закъсня и в 43-та минута той бе записан на сметката на Марио Гомес. Таранът беше на правилното място в точния момент след страхотен пробив и пас на младия Юлиан Дракслер и само отклони топката за 2:0.

Малко преди това Мануел Нойер бе разочаровал словаците, след като изби с невероятен рефлекс удар на Юрай Куцка отблизо. Всичко свърши в 63-та минута с гол на Дракслер.

Бастиан Швайнщайгер пък влезе като резерва и записа мач №36 за Германия на големи първенство. Толкова имат Лотар Матеус и Паоло Малдини, а Мирослав Клозе е първи с 37.

На четвъртфиналите Германия ще се изправи срещу победителя от голямото дерби в тази фаза Италия - Испания, които играят утре.