“Червените дяволи” имаха леки трудности, но ще играят на четвъртфиналите

Публикувана: 26 Jun 2016 21:57
Обновена: 01 May 2024 07:56
Прочетена: 839

Белгия разби с 4:0 Унгария и набира скорост за решителната фаза на Европейското първенство. “Червените дяволи” водеха с 1:0 през по-голямата част на мача, но вкара три гола в заключителните минути.

Маджарите, една от големите изненади в турнира, имаха доста положения да стигнат до равенството, но все нещо не им достигаше. Белгийците също създаваха доста, но Габор Кирали направи фантастичен мач.

Още в 10-та минута Кевин Де Бройне центрира от свободен удар, а Тоби Алдервейрелд с глава направи 1:0. Малко след това Де Бройне удари гредата след изпълнение на фаул.

Двата отбора изпуснаха по няколко добри ситуации, но в заключителните минути “червените дяволи” започнаха да вкарват като отвързани. Мичи Батшуай направи 2:0 с първото си докосване, след като получи хубаво подаване от Еден Азар отляво.

Капитанът на Белгия сам вкара третото попадение след индивидуален пробив и хубав удар по диагонала, а друга резерва Яник Ферейра Караско довърши маджарите с четвърти гол в 90-та минута.

Така Белгия вкара 7 гола в последните си два мача и на 1 юли ще се изправи срещу Уелс в четвъртфиналите на Евро 2016.