Италия ще играе с Германия в ¼ финалите в събота

Публикувана: 27 Jun 2016 19:05
Обновена: 02 May 2024 09:10
Прочетена: 1405

Отборът на Италия надви Испания с 2:0 в 1/8-финалния сблъсък от Европейското първенство на "Стад дьо Франс". Кралете на Стария континент напускат надпреварата, след като спечелиха два поредни трофея. Победата на "адзурите" беше материализирана от Джорджо Киелини и Грациано Пеле, предаде sportal.bg.

Нападението беше поведено от Едер и Грациано Пеле. Най-близо до Джанлуиджи Буфон бяха Андреа Бардзали, Леонардо Бонучи и Джорджо Киелини. Висенте дел Боске отново не промени състава си, повтаряйки любимата си 11-орка. Триото в предите позиции беше оформено от Давид Силва, Алваро Мората и Нолито. Доверието на специалиста отново получиха и Сеск Фабергас, Андрес Иниеста и Серхио Бускетс.

В началото на двубоя италианците търсеха бърз гол и почти успяха да го осъществят още в осмата минута, когато Пеле с глава принуди Де Хеа да показва най-доброто от себе си. Три минути след това, Емануеле Джакерини изпълни странична ножица, а Де Хеа успя да отбие топката в гредата. Съдията отсъди нарушение в полза на Испания за опасна игра на италианския халф срещу Серхио Рамос.

Тимът на Конте поведе триумфиращо в 33-ата минута. Последва удар на Едер от пряк свободен удар, който беше париран от испански страж, но бранителят Киелини успя пръв да стигне до топката и да я вкара в мрежата отблизо.

В края на полувремето Джакерини стреля опасно от 12-13 м, но Де Хеа успя акробатично да избие топката в корнер. До 45-ата минута испанците не сътвориха нищо опасно, затруднени от добре организираната отбрана на противниците си.

Италия се оттегли при почивката с преднина. Десет минути след подновяването на играта, Де Хеа се отличи с ново впечатляващо спасяване на удар на излезлия срещу него Едер, предотратявайки сигурен гол. Опитвайки да упражни натиск и в 70-ата минута, Испания направи първа добра атака в мача, но ударът на Адурис мина покрай греда.

Към края на мача Испания натисна съперниците си още повече и последваха опасни удари на Пике и Иниеста, които бяха спасени от Буфон. Минута преди края, Пике пропусна перфектна възможност да изравни. Малко след това Грациано Пеле сложи окончателен край на спора с втори гол в испанската врата.

Италия се класира в 1/4 финалите в Бордо, когато ще играе с Германия.