Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Англия изхвърча от Евро 2016 след бой от Исландия

Публикувана: 27 Jun 2016 21:48
Обновена: 16 May 2024 20:58
Прочетена: 3180

Дни след историческото гласуване за излизане на Великобритания от Европейския съюз, Англия изхвърча през задния вход от Европейското първенство във Франция. Тимът на Рой Ходжсън беше унизен от дебютанта Исландия с 2:1 в Ница.

Унизен, защото “Трите лъва” поведоха рано-рано в резултата, но допуснаха много леки два гола още в следващите минути. Така Англия напуска поредно голямо първенство, далеч от решителните мачове.

Двубоят в Ница започна по перфектен начин за Англия, след като още в 4-та минута Рахим Стърлинг изпроси дузпа, след като падна в наказателното поле на Исландия. Уейн Рууни, който изигра своят мач №155 за Англия, вкара с клинична точност от бялата точка, а феновете на британците вече се бяха подготвили за празници.

Нищо подобно - Исландия изравни само след две минути. След заучено положение от странично хвърляне (!) топката стигна до Рагнар Сигурдсон, който бе останал сам на вратарското поле. Защитникът се хвърли с краката напред и успя да вкара топката зад Джо Харт - 1:1.

В 19-та минута една от звездите на Исландия Колбейн Сигтурсон направи пълен обрат. Нападателят на Аякс се освободи между двама защитници на англичаните и стреля. Харт успя да докосне топката, но не и да я отклони от целта. Кълбото се търкули към голлинията и с бавно и мъчително за британците темпо влезе зад нея - 2:1 за Исландия.

“Трите лъва” натиснаха след почивката, но чистите положения бяха пред тяхната врата. В 55-та минута Харт спаси удар от задна ножица на Сигурдсон, а малко преди края и Гунарсон можеше да довърши англичаните.

В крайна сметка дебютантът Исландия се класира на четвъртфиналите, където ще се изправи срещу Франция. Мачът е на 3 юни на “Стад дьо Франс”.