Българинът ще играе в третия кръг на Уимбълдън

Публикувана: 30 Jun 2016 16:16
Обновена: 16 May 2024 20:59
Прочетена: 2562

Григор Димитров напомни за най-доброто от себе си и след прекрасна игра победи един от най-коравите в тура - французинът Жил Симон. Българинът спечели битката от втория кръг на Уимбълдън с 6:3, 7:6 (1), 4:6 и 6:4. Така българинът продължи доброто си представяне в Лондон и може би поднесе прекрасен подарък на приятелката си Никол Шерцингер, която вчера празнува 38-годишен рожден ден.

Двубоят бе започнал още вчера, но набързо спрян заради дължа над британската столица. След подновяването на играта Димитров показа страхотна игра и след много класа и красиви отигравания поведе с 6:4.

Вторият се бе изключително равностоен и логично се стигна до тайбрек. В него Димитров направи минипробив и поведе с 3:0. Концентрацията и по-добрата психическа устойчивост на българина продължи и след 7:1 точки спечели тайбрека, а с това и вторият сет.

Французинът показа класа, като спечели третата част след някои неточности в играта на Гришо, но българинът набързо оправи нещата в четвъртия сет. Развръзката дойде при 4:4 гейма, когато Димитров взе следващите два гейма и главният съдия каза: “Гейм, сет и мач!”.

В третия кръг Димитров ще се изправи срещу американеца Стийв Джонсън, който отстрани друг французин - Жереми Шарди след 6:1, 7:6 (6) и 6:3. Димитров има победи и загуба срещу Джонсън, като успехът дойде на Уимбълдън преди година - 7:6 (8), 6:2 и 7:6 (2).