Лестър взе скалпа и на шампиона Челси

Публикувана: 14 Dec 2015 23:23
Обновена: 20 May 2024 00:50
Прочетена: 1579

Лестър запази лидерското си място и след 16-ия кръг на Висшата лига след победа над шампиона Челси с 2:1 на домашния "Кинг Пауър Стейдиъм".

"Лисиците" за пореден път бяха изключително ефективни в нападение и успяха да измъкнат иначе равностойния мач, възползвайки се максимално от възможностите си. Играчите на Жозе Моуриньо пък за отново разочароваха и са с едва един успех в последните пет мача.

Головете за Лестър вкараха обичайните заподозрени - Джейми Варди и алжирският национал Рияд Марез, които отбелязаха по едно попадение в двете полувремена. Силите на гостите от Лондон стигнаха само за почетен гол, дело на резервата Лоик Реми 15 минути преди края на мача.

Така Лестър се върна на върха в класирането с 35 точки, с две повече от Арсенал и с три пред Манчестър Сити. Челси пък се закотви на 16-то място с едва 15 точки и е на точка от зоната на изпадащите.

Все повече се клати и стола на Жозе Моуриньо, който така и не успява да извади отбора от кризата, в която се намира от началото на шампионата.