Тотнъм спря Арсенал в дербито на Северен Лондон

Публикувана: 08 Nov 2015 18:40
Обновена: 24 Apr 2024 15:35
Прочетена: 1737

Тотнъм" спря вечния си съперник Арсенал, който се бе устремил към първото място в класирането. Двата тима направиха 1:1 в дербито на Северен Лондон, играно на "Емиратс". "Шпорите" поведоха с гол на Хари Кейн в 32-та минута, а контраатаките им разстроиха защитата на "артилеристите". През втората част Арсенал се вдигна на тотален щурм, но стигна само до изравняване с гол на резервата Киърън Гибс.

Така "топчиите" не успяха да се възползват от грешката на Манчестър Сити, който по-рано днес направи 0:0 срещу последния Астън вила и двата тима остават с равен актив от по 26 точки. Лестър вече е само на една точка от лидерите, докато четвъртият в подреждането Манчестър Юнайтед изостава на две.

В същото време Ливърпул записа първата си загуба под ръководството на Юрген Клоп, след като отстъпи с 1:2 в домакинството си на Кристъл Палас.