Арсенал отново на върха, Евертън и Стоук направиха мача на сезона - 3:4

Публикувана: 28 Dec 2015 20:08
Обновена: 24 Apr 2024 15:40
Прочетена: 1603

Арсенал отново се изкачи на първото място във Висшата лига, след като постигна победа с 2:0 при домакинството си на Борнемут.

За "артилеристите" се разписаха Габриел и Месут Йозил в двете полувремена. Йозил записа и асистенция, негова 16-а за сезона в шампионата.

С трите точки играчите на Арсен Венгер се изкачиха на първото място в класирането с 39 точки, една повече от Лестър, който утре играе с Манчестър Сити. "Гражданите" са на четвърто място с 35 точки, колкото има и Тотнъм, но при по-добри показатели и мач повече.

В по-ранната среща от кръга днес Евертън и Стоук Сити направиха мача на сезона, който завърши с победа 3:4 за гостите.

Мачът беше истинско зрелище с три обрата и страхотни голове, а победният гол за "грънчарите" дойде в последната минута от дузпа. Звездата на домакините Ромелу Лукаку вкара два гола и с 15-те вкарани до момента се изравни с голмайстора на Лестър Джейми Варди.