Ботев е последният четвъртфиналист за Купата

“Канарчетата” разбиха с 3:0 Нефтохимик

Публикувана: 27 Oct 2016 20:22
Обновена: 13 Apr 2024 16:22
Прочетена: 595

Ботев Пловдив зае последното осмо място в четвъртфиналите на турнира за Купата на България. “Канарчетата” разбиха с лекота с 3:0 у дома Нефтохимик и продължават добрата си форма напоследък.

Ботев свърши работата си още преди почивката с три безответни гола. Радослав Терзиев откри головата фиеста с 8-та минута, а в 24-та Жоао Пауло удвои. Иван Стоянов направи 3:0 само четири минути по-късно. Пловдивчани имаха още много положения, но нов гол не падна. Стенио пък изпусна дузпа в 55-та минута.

По-рано през деня напред продължиха Пирин и Верея. Благоевградчани надиграха с 1:0 като гост Созопол с гол на Дани Младенов в 74-та минута. Вереа пък победи също с 1:0 Поморие след попадение на Славев в 42-та минута.