Едуардо Берицо казал на почивката на мача с Ливърпул, че е болен от рак

Публикувана: 22 Nov 2017 14:33
Обновена: 25 Apr 2024 12:18
Прочетена: 955

Севиля направи един от най-значимите обрати в историята на Шампионската лига, а испанските медии разкриха, че в основата е трогателно послание на треньора Едуардо Берицо на почивката на мача с Ливърпул.

В този момент англичаните водят с категоричното 3:0 и изглежда, че победата им е в кърпа вързана. Берицо разкрил на полувремето, че е болен от рак на простатата и ще бъде опериран в следващите дни. Дали заради изказването на аржентинеца, или заради нещо друго, но Севиля бе коренно различен отбор през второто полувреме и успя да стигне до равенството 3:3.

“Темата е деликатна и предпочитам да изчакам до утре”, лаконичен беше президентът на Севиля Хосе Кастро след двубоя.

Все пак испанските медии акцентираха върху това, че след гола на Гуидо Писаро за 3:3 в добавеното време на срещата всички футболисти на Севиля се затичаха към Берицо.

“Беше луд мач. През второто полувреме излязохме на терена с амбицията да не разочароваме феновете, които винаги ни подкрепят, както и нашия треньор, който има най-голяма заслуга за обрата. Той е най-важен от всички нас, ние сме с него”, заяви един от лидерите на Севиля Евер Банега.