“Сините” ще играят осминафинал в Шампионската лига

Публикувана: 22 Nov 2017 19:03
Обновена: 23 Apr 2024 09:31
Прочетена: 468

Челси се класира за осминафиналите на Шампионската лига, след като победи с категоричното 4:0 като гост Карабах. Победата бе достатъчна, за да класира “сините” в следващата фаза. Тимът на Антонио Конте има актив от 10 точки след 5 мача в Група С, втори към момента се движи Рома с 8, пред Атлетико Мадрид с 3 и Карабах с 2. След по-малко от час Атлетико приема Рома.

Успехът на Челси бе разчистен от главния рефер Мануел де Соуса от Португалия, който изгони капитанът на домакините Рашад Садигов още в 19-та минута и даде дузпа за лондончани. Еден Азар не сгреши от бялата точка, а в 36-та минута даде асистенция на Вилиам за втори гол.

Сеск Фабрегас вкара за 3:0 от нов наказателен удар в 73-та минута, а Вилиан отбеляза второто си попадение с хубав изстрел от границата на наказателното поле в 85-та минута.

В другия ранен мач от днешната програма ЦСКА Москва победи с 2:0 Бенфика у дома. Георги Шенников даде аванс на “армейците” в 13-та минута, а в 56-таа Жардел си отбеляза автогол.

С този успех руснаците са на второ място в Група А с 9 точки, с 3 по-малко от Манчестър Юнайтед, който по-късно гостува на третия Базел (6 т.). Бенфика все още не е спечелил нито една точка в турнира.