Нови съдийски грешки във Велико Търново за победата на “белите” с 2:1

Публикувана: 13 Dec 2017 18:38
Обновена: 25 Apr 2024 12:46
Прочетена: 496

Славия е вторият четвъртфиналист в турнира за Купата на България по футбол след победа с 3:1 като гост на Етър във Велико Търново. Домакините поведоха с ранен гол на Румен Руменов, който се разписа още в 29-та минута.

В 13-та Славия изравни след скандална дузпа, реализирана от Иван Минчев. “Белите” поведоха с 2:1 след нов наказателен удар - на Ивайло Димитров в 79-та минута, а в добавеното време Димитров вкара втория си гол и трети за Славия.

Легендата на българския футбол Красимир Балъков коментира във Фейсбук съдийските грешки в мача. “Безобразно, срамно и необяснимо за мен съдийство. Жалко за мъжката игра на двата отбора. Несъществуващ наказателен удар, странни и необосновани отсъждания! Не е редно един отбор, който стъпва отново в елитния футбол да бъде подложен на такова отношение от страна на съдиите. Велико Търново и Етър не заслужават това.

С такива рефери и отсъждания не само няма да стигнем качеството на европейския футбол, а напротив - ще продължаваме да се отдалечаваме от него. Така ще прогоним окончателно и малкото фенове от стадионите. Надявам се органите на футболния съюз да анализират задълбочено това съдийство и да вземат необходимите правилни решения”, написа Балъков.

Вчера Ботев Пловдив победи Литекс с 5:0 в първия осминафинал. Утре от 17,30 часа ЦСКА приема Лудогорец, а в петък по същото време в Русе играят Дунав и Левски.

Снимка: Sportal.bg