“Сините” биха с 2:0 Дунав в Русе

Публикувана: 15 Dec 2017 16:36
Обновена: 10 Apr 2024 23:02
Прочетена: 395

Левски се класира за полуфиналите на турнира за Купата на България по футбол след победа с 2:0 като гост над Дунав Русе. Тимът на Делио Роси реши всичко още през първото полувреме, когато Жуниор Мапуку (23) и Йерсон Кабрал (45) дадоха аванс на столичани след ужасяващи грешки в защитата на Дунав.

В началото на второто полувреме Макупу удари страничната греда след самостоятелен пробив, а в последните минути на двубоя Дунав също имаше своите шансове. Божидар Митре отрази хубав удар с глава на Мирослав Будинов, а Васил Шопов разтресе напречната греда с хубав шут от около 20 метра.

Така Левски се присъедини към отборите на Ботев Пловдив, Славия и ЦСКА, които вече си гарантираха място в полуфиналите. Жребият ще бъде теглен на 19 декември, а мачовете са догодина.

Снимка: Sportal.bg