Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.

Публикувана: 18 Dec 2017 10:01
Обновена: 22 Apr 2024 19:02
Прочетена: 817

Григор Димитров беше определен за Спортист на Балканите в 45-то издание на анкетата на БТА. В традиционното допитване участваха националните агенции в страните от региона, а Димитров изпревари тенисистката Симона Халеп от Румъния и Рамил Гулиев - турски лекоатлет.

Димитров получи 62 точки, след като попадна в анкетните карти на всички гласували агенции. Хасковлията направи най-силния сезон в кариерата си, като завърши на 3-то място в световната ранглиста, след като спечели финалния турнир на АТП в Лондон. Освен това 26-годишният българин взе титлите в Бризбейн, в София и на “Мастърс” турнира в Синсинати. Гришо игра и полуфинал на Откритото първенство на Австралия, където отпадна в драматичен 5-сетов мач от Рафаел Надал.

Димитров е първият българин, който печели приза Спортист на Балканите, след Станка Златева през 2010 година.

На второ място с 60 точки се класира водачката в световната ранглиста по тенис при жените Симона Халеп, която достигна до финала на "Ролан Гарос". Тя стана първата румънка в историята, която оглави класацията на Женската тенис асоциация. Трети с 49 точки е световният шампион в спринта на 200 метра Рамил Гулиев, където до този момент властваше Юсейн Болт от Ямайка.