Българинът спаси два мач бола, но победи непознат австралиец

Публикувана: 04 Jan 2018 14:46
Обновена: 06 Apr 2024 08:17
Прочетена: 584

Григор Димитров спечели с кански мъки първия си официален мач на сингъл за 2018 година. Световният №3 победи неизвестния австралиец Джон Милман след 4:6, 7:6(8) и 6:3, като спаси два мач-бола. Така Гришо се класира за четвъртфиналите на турнира в Бризбейн, където ще се изправи срещу британеца Кайл Едмънд, който по-рано днес надигра Хьон Чун.

Димитров изигра откровено слаб мач, за сметка на което на 128-мия в ранглистата Милман му се получаваше всичко в играта. Австралиецът имаше и страхотна подкрепа от публиката, тъй като е роден и живее в Бризбейн.

Двамата си размениха ранни пробиви в първия сет, а развръзката дойде в последния сервис гейм на Григор, когато Милнам успя да пробие и да поведе с 6:4. Вторият сет се разви по подобен сценарий, като Димитров дръпна с ранен пробив, но съперникът му бързо го върна, след което не се стигна до нови пробиви и сетът влезе в тайбрек.

Там нещата не изглеждаха никак добре за българина, който изостана с 0:3 точки. Гришо изравни и обърна до 4:3, но след това Милман успя да направи нов обрат. Австралиецът дори имаше две точки за мача, но в крайна сметка Димитров показа здрави нерви

Този обрат даде криле на хасковлията, който демонстрира много по-стабилна игра в третия сет и сравнително бързо стигна до 6-3, за да затвори мача след 2 часа и 35 минути игра.