Левски изтри шампионските мераци на ЦСКА-София

Публикувана: 18 Apr 2018 17:59
Обновена: 07 Apr 2024 17:06
Прочетена: 757
Левски и ЦСКА сътвориха един от най-зрелищните мачове в Първа лига през този сезон, който можеше да завърши по всякакъв начин, но в крайна сметка двата състава поделиха по 1 точка след равенство 2:2. За хикса повече трябва да съжалява формацията на Стамен Белчев, предвид факта, че отборът му водеше на почивката с 2:0, а имаше възможности да реализира и трето попадение.

Левски губеше с два гола от ЦСКА-София след 45 минути игра, но след много силно второ полувреме сините стигнаха до 2:2 в дербито на 30-ия кръг в Първа лига. Червените поведоха с гол от дузпа на Фернандо Каранга още в шестата минута, а само 180 секунди по-късно Енрике удвои.

До края на първата част футболистите на Стамен Белчев пропуснаха да направят преднината си по-внушителна.

След почивката обаче Левски тотално надигра своя противник и логично изравни след попадения на Иван Горанов (48) и Паулиньо (61). Сините дори можеха да осъществят пълен обрат, но сериозен пропуск към края на срещата направи Габриел Обертан.

Двата отбора завършиха двубоя с по 10 човека след директни червени картони на Сержиу Буш и Жеферсон, показани от представилия се на много добро ниво рефер Стефан Апостолов.

Така Левски спря шампионските амбиции на отбора именувал се ЦСКА-София.

Кръв и грозни сцени помрачиха дербито между ЦСКА и Левски от 30-ия кръг на Първа лига. Жена полицай пострада и беше откарана с линейка от националния стадион "Васил Левски", съобщава Gong.bg.

По непотвърдена информация, пострадалата е била уцелена от бомбичка.