На четвъртфиналите те ще играят срещу Бразилия

Публикувана: 03 Jul 2018 07:44
Обновена: 25 Apr 2024 17:08
Прочетена: 451

Белгия се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол след като сътвори уникален обрат от 0:2 до 3:2 срещу Япония.

Харагуши изведе японците напред в резултата в 48-ата минута, а  Инуй направи 2:0 в 52-ата с прецизен далечен шут. След това обаче белгийците се развихриха.

Първо Вертонген намали в 69-ата минута, а само 6 по-късно Фелайни направи 2:2. Европейският тим продължи да атакува и в последните секунди на даденото от рефера 4-минутно продължение Чадли донесе победата на белгийците.

На четвъртфиналите те ще играят срещу Бразилия. Южноамериканците отстраниха Мексико с 2:0 след попадения на Неймар и Фирмино. Днес са последните две осминафинални срещи: Швеция – Швейцария и Колумбия – Англия.