Франция - Уругвай: Непредсказуема битка за 1/2 финал

Двата тима се изправят един срещу друг на световни финали за четвърти път в историята си

Публикувана: 06 Jul 2018 15:30
Обновена: 25 Apr 2024 17:17
Прочетена: 562

Франция и Уругвай се изправят един срещу друг в битка за място на полуфиналите. Двата отбора се представят отлично на Световното първенство и са определени като фаворити в надпреварата. Креативността на "петлите" срещу защитата на "урусите" са предпоставки за здрава битка.

И двата отбора изиграха трудни мачове на 1/8-финалите, като французите победиха драматично Аржентина с 4:3, а уругвайците- европейския шампион Португалия.

Голямата въпросителна е дали Едисон Кавани, голмайсторът на южноамериканците, ще започне срещата. Нападателят на ПСЖ получи контузия в последния си мач и тренираше индивидуално в заниманията преди мача.

Французите нямат особени проблеми, като само Блез Матюиди е наказан, но се очаква на негово място да играе Корентен Толисо

Двата тима се изправят един срещу друг на световни финали за четвърти път в историята си, но за първи път това се случва във фазата на елиминациите. Последните две срещи са през 2002 и 2010 година, като и двата мача завършиха с нулево равенство. Разменят си по една победа в контроли , но миналото се различава от настоящето.