Публикувана: 11 Jul 2018 21:38
Обновена: 02 Apr 2024 18:13
Прочетена: 2511
"Брекзит" и от Световното!  Хърватите попариха британските мечти

След 120-минутна игра, Англия отпадна на полуфинала срещу Хърватия след краен резултат от 2:1 за балканския тим.

Още в петата минута Киърън Трипиър откри резултата. Иван Перишич изравни в 68-ата. Марио Мандукич направи пълен обрат в 109-ата минута.

Победителят ще спори за титлата с отбора на Франция, а Англия ще срещне Белгия в мача за третото място.

Двубоят в Москва бе много равностоен като победата можеше да отиде и при англичаните. В продълженията обаче хърватите бяха по-класният тим и това се оказа решаващо за крайния изход. Така тимът на Златко Далич успя в трети пореден мач от елиминациите в Русия да преодолее съперника си след равенство в редовното време. Англия пък остана болезнено близо до мечтания успех, но ще трябва да почака поне 4 години, за да се бори отново за втората си световна титла.

Точно 20 години, след като златното поколение на Хърватия с Давор Шукер, Роберт Просинечки и Звономир Бобан стигна до третото място на Мондиала във Франция, Модрич, Ракитич и Манджукич подобриха тяхното постижение и се превърнаха в първия балкански отбор на финал на Световно първенство. В спора за титлата в неделя вечер "шахматистите" ще срещнат Франция.

източник: sportal.bg