Гришо надви Зверев, продължава срещу Джокович

Публикувана: 16 Aug 2018 08:28
Обновена: 23 Apr 2024 08:13
Прочетена: 1158

В свиреп сблъсък Григор Димитров записа четвърта победа от четири мача в срещу по-големия брат от семейство Звереви. По-рано Александър Зверев загуби от Робин Хаасе и то след като взе първия сет със 7:5. Григор се наложи над Миша със 7:6 (5), 7:5, пише sportlive.bg

Българинът тръгна зле и допусна ранен пробив, но успя да го върне за 3:3 гейма, след като постепенно се нагласи към стила на Миша Зверев - с много излизания на мрежата. Стигна се до тайбрек и там Димитров се наложи, като успя два пъти да дръпне с минибрейк, вторият беше за 6:4 точки, което му спечели дългия гейм.

Във втория сет Григор беше категорично по-добрият - той пропусна 15:40 на сервис на Зверев при 3:3 гейма, но при 5:5 от същата ситуация вече нямаше прошка - ретурът и форхендът проработиха перфектно и българинът се постави в позиция да сервира за мача, като не сбърка и си осигури среща с шампиона от "Уимбълдън" Новак Джокович. Мачът ще е рано сутринта в петък (17 август) българско време.