Ние използваме "бисквитки", за да улесним вашето сърфиране, и да ви покажем реклами, които може да ви заинтересуват. Научете повече.
Приемам
Novini London

България с втора победа в Лигата на нациите, лъвовете надвиха и Норвегия

Националният ни отбор по футбол вече е едноличен лидер в своята група 3 от лига "С" в новия турнир на УЕФА

Публикувана: 10 Sep 2018 08:55
Обновена: 17 Apr 2024 07:12
Прочетена: 732

Националният отбор на България надхитри Норвегия и вече е едноличен лидер в своята група 3 от лига "С" в новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Единственият гол беше дело на резервата Радослав Василев с глава. Таранът на Черно море беше точен с красиво попадение в 59-ата минута, като вдигна на крака около 10 000 зрители на стадион "Васил Левски".

Тимът на Петър Хубчев, който имаше множество проблеми преди мача и през първата част от двубоя, игра отново много мъжки, като колектив, борейки се за всяка топка, а накрая и късметът беше с "лъвовете". Вратарят Пламен Илиев пък във втори пореден мач беше на висота, като запази вратата на "трикольорите" суха. Гостите завършиха срещата с 10 души, тъй като Нордтвайт беше изгонен в 88-ата минута.

Целият тим на "лъвовете" заслужава аплодисменти за сърцатата игра, такива отборът получи веднага след последния съдийски сигнал.

България има вече шест точки, а след месец приема и третия съперник в групата - Кипър, след което ще върне визитата на скандинавците, които останаха с 3 точки. Норвежците победиха с 2:0 Кипър на старта