Сърцата България обърна Кипър за трета поредна победа

"Лъвовете" остават на върха

Публикувана: 14 Oct 2018 09:00
Обновена: 18 Apr 2024 19:41
Прочетена: 931

България записа трета поредна победа в Лигата на нациите. Играчите на селекционера Петър Хубчев обърнаха Кипър с 2:1 у дома и продължат без загуба от началото на турнира.

"Лъвовете" са лидери в групата с 9 точки пред Норвегия с 6. През първото полувреме двата тима си размениха по няколко добри ситуации. Още в 4-ата минута Божидар Краев стреля опасно, но ударът му бе избит от защитник. В 19-ата Пламен Илиев се отличи с добра намеса, избивайки силна топка в корнер.

В 32-ата Сотириу бе изключително близо до автогол, но за нещастие на българите, топката мина покрай гредата. Гостите шокираха "лъвовете" в 41-ата минута. Кипърците подеха бърза контраатака, която завърши с гол за 1:0 на Кастанос. Българите започнаха много по-агресивно второто полувреме и в 59-ата минута Кирил Десподов изравни след прекрасно взаимодействие между Тодор Неделев и Страхил Попов. Последният сложи топката на главата на нападателя на ЦСКА и резултатът стана 1:1.

Атаките на "лъвовете" продължиха и само девет минути по-късно те стигнаха до пълен обрат. В герой се превърна Неделев, който вкара с брилянтно воле с левия крак. В последните минути на срещата на стадион "Васил Левски" гостите от Кипър имаха няколко възможности пред българската врата, но с дружни усилия родните футболисти запазиха резултата непроменен.

Във вторник на "лъвовете" им предстои тежко гостуване в Норвегия. Срещата е от 21:45 ч.