Епично! Ман Юнайтед на 1/4-финал за пръв път от 2014 година

"Червените дяволи" елиминираха ПСЖ след зрелищен мач

Публикувана: 07 Mar 2019 09:01
Обновена: 07 May 2024 22:17
Прочетена: 545

Манчестър Юнайтед направи немислимото и изхвърли по невероятен начин един от фаворитите в Шампионската лига - Пари Сен Жермен. “Червените дяволи” спечелиха с 3:1 реванша на “Парк де Пренс” и така си гарантираха място на 1/4-финала заради повече отбелязани голове на чужд терен. Макар и без десет основни играчи, англичаните пренаписаха историята и станаха първият отбор, който успява да продължи напред в този турнир след загуба с два или повече гола у дома в първия мач.

Ромелу Лукаку изигра поредният страхотен мач и наказа две груби грешки на домакините във 2-ата и 30-ата минута, а Маркъс Рашфорд вкара решаващият трети гол от дузпа в добавеното време. Тя бе отсъдена след намесата на ВАР за игра с ръка на Преснел Кимпембе, което добави още повече драма. За домакините пък се разписа Хуан Бернат в 12-ата минута.

ПСЖ излезе с Килиан Мбапе на върха на атаката, а зад гърба му го подкрепяха Анхел Ди Мария, Дани Алвеш и Юлиан Дракслер.

Обезкървеният Манчестър Юнайтед пък противопостави триото Маркъс Рашфорд, Ромелу Лукаку и Андреас Перейра в атака, а в средата на терена действаха Фред, Скот Мактомини и Ашли Йънг.

Манчестър Юнайтед откри резултата още във 2-ата минута. Тило Кеерер върна неразчетено назад, Лукаку открадна топката, финтира Джанлуиджи Буфон и с шпагат от малък ъгъл успя да промуши кълбото във вратата за 0:1.

В 12-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Мбапе получи пас на скорост в наказателното поле и подаде успоредно на голилнията към Хуан Бернат, за когото остана единствено да прати топката в мрежата отблизо за 1:1.

В следващите минути домакините обсадиха вратата на Давид Де Хеа. Първо Бернат в 20-ата минута получи почти на идентична позиция в пеналта, но този път ударът му бе спасен от вратаря на гостите. Веднага след това Анхел ди Мария отправи много красив диагонален удар, който профуча до гредата.

В 30-ата минута обаче нов подарък на домакините позволи на Юнайтед отново да излезе напред в резултата. Рашфорд стреля от дистанция, Буфон не се намеси никак добре и позволи на Лукаку да притича и отблизо за втори път да порази вратата му.

В 36-ата минута гостите имаха пореден проблем с контузен играч и Ерик Байи бе заменен от Диого Далот. Португалецът обаче се включи доста успешно и само няколко минути по-късно имаше чудесен шанс като отправи изстрел и след рикошет топката полетя опасно към вратата, но този път Буфон се намеси добре.

В 55-ата минута Анхел ди Мария отбеляза гол за ПСЖ, но той не бе зачетен заради засада.

Последва дълъг период на затишие, в който домакините владееха повече време топката, но реално не успяваха да стигнат до положения пред вратата на съперника.

В 82-ата минута Тома Мюние бе изведен на скорост отдясно и опита удар от малък ъгъл, но Де Хеа бе заел добра позиция и спаси.

Минута след това парижани пропиляха златна възможност. Мбапе бе изведен зад защитата, финтира вратаря, но се спъна и не успя да отправи завършващ удар. Там притича Бернат, който все пак стреля към вратата, но кълбото срещна гредата.

В 92-ата минута далечен удар на Диого Далот рикошира в ръката на Кимпембе. Съдията Дамир Скомина реши да се допита до ВАР и прецени, че има нарушение за дузпа и посочи бялата точка, а Маркъс Рашфорд реализира от бялата точка.

В последните минути французите се хвърлиха в отчаян щурм и след една лоша намеса на Де Хеа топката отиде в Ди Мария, който отправи опасен изстрел, но без резултат.

Все пак Юнайтед удържа победата и се класира на 1/4-финал за пръв път от 2014 година насам. Пари Сен Жермен пък отново разочарова привържениците си, отпадайки още на 1/8-финала за трета поредна година.

източник:sportal.bg